کد خبر: 51087 | زمان مخابره: ۱۵:۰۲:۰۱ - سه شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۴ | ۵ نظر | دفعات مشاهده : 2,728 بازدید | |

آخرین مهلت خرید خدمت سربازی اعلام شد

آخرین مهلت خرید خدمت سربازی اعلام شد.

به گزارش نشانه نیوز، سردار سرتیپ ابراهیم کریمی جانشین وظیفه عمومی ناجا درباره خرید خدمت سربازی افراد دارای غیبت گفت: در صورت پرداخت نشدن این جریمه ها ، تصور می شود که افراد غایب از پرداخت جریمه غیبت خدمت عمومی منصرف شده اند و باید به خدمت سربازی اعزام شوند به همین دلیل نیز از روز یازدهم مهر برگه های آماده به خدمت را برای این افراد صادر و ارسال می کنیم که این افراد دین خود را به کشور ادا کنند.

وی با اشاره به پایان کار رسیدگی به پرونده های مشمولان غایب گفت: کار بررسی ۲۸۸ هزار پرونده مشمولان غایب نهایی و در هفته های گذشته پیامک هایی برای تعیین تکلیف آنها ارسال شده است.

سردار کریمی افزود : مشمولان غایب باید توجه کنند ،  اگر کسی به هر دلیل پیامک های نظام وظیفه را دریافت نکرده است ، باید ظرف چهل و هشت ساعت آینده به یکی از مراکز پلیس مراجعه و برگه های لازم را دریافت کند .

وی درباره مبالغ جریمه غیبت برای هر مقطع تحصیلی نیز گفت : ما در برگه تعیین وضعیت کاملا توضیح می دهیم که جریمه ها به چه شکل است، اما برای کسانی که زیردیپلم هستند ۱۰ میلیون تومان ، برای کسانی که دیپلم دارند ۱۵ میلیون تومان ، فوق دیپلم ۲۰ میلیون تومان و با بالارفتن مقاطع تحصیلی، جریمه ها نیز بالا می رود که در نهایت برای دکتری تخصصی ۵۰ میلیون تومان جریمه پایه برای هشت سال غیبت درنظر گرفته شده است .

جانشین وظیفه عمومی ناجا گفت: برای هر سال افزایش غیبت بیشتر از هشت سال، ده درصد به جریمه پایه اضافه می شود البته دارندگاه همسر و فرزند نیز برای هر کدام پنج درصد تخفیف دریافت می کنند .

وی افزود: کسانی که جریمه های خود را پرداخت می کنند ، کارت معافیت از خدمت وظیفه عمومی دریافت می کنند که هیچ فرقی با کارت های دیگه ندارد البته برای دارندگان این کارت ها مجلس محدویتی هایی را پیش بینی کرده که در مواقع خود اعمال خواهد شد که این محدودیت ها عمومی نخواهد بود .

سردار کریمی درباره چگونگی تشخیص میزان تحصیلات افراد مشمول خرید غیبت نظام وظیفه نیز گفت : در این زمینه دو راهکار وجود دارد که یکی خوداظهاری فرد و دیگری راستی آزمایی است نظام وظیفه با آموزش و پرورش ، وزارت علوم و وزارت بهداشت بانکهای اطلاعاتی خود را تجمیع کرده و درحال استفاده اند که مدارک تحصیلی افراد از طریق این بانکها راستی آزمایی می شود و تعهدی نیز از افراد گرفته می شود که اگر زمانی خلاف اظهارات آنها به اثبات برسد ، برابر مقررات با آنها برخورد خواهد شد .

وی درباره مشمولان غایبی که در خارج از کشور زندگی می کنند نیز گفت : آنها نیز می توانند از این قانون استفاده کنند؛ این افراد باید به یکی از کنسولگریهای ایران یا نمایندگی های کشورمان مراجعه و مدارک خود را به این مراکز ارائه کنند تا مورد تایید آنها قرار گیرد.

جانشین وظیفه عمومی ناجا درباره روش دیگر نیز گفت : مشمولان غایبی که در خارج از کشور زندگی می کنند می توانند مدارک خود را از طریق اعضای درجه یک خانواده های خود تحویل دفاتر پلیس دهند.

سردار کریمی میزان غیبت مشمولانی را که در خارج از کشور زندگی می کنند نیز مانند مشمولان داخل کشور عنوان کرد و گفت : مشمولانی که در خارج کشور هستند و هشت سال غیبت دارند ، می توانند مانند مشمولان داخل کشور از این مزیت خرید خدمت وظیفه عمومی استفاده کنند.
۵ ديدگاه مطلب براي " آخرین مهلت خرید خدمت سربازی اعلام شد " ارسال شده است.

 1. سونیا گفت:

  خاهش میکنم سریععععع بمن جواب بدید
  میگن ی هفته فقط فرصت داریم برای پرداخت جریمه فقط ی هفته ینی تقریبا تا ده مهر
  صحت داره؟
  سریع خاهشن

 2. مرى گفت:

  لطفاجواب بدیدکه حداقل بدونیم قراره یکباره دیگه براى خرید نام نویسى کنن یاخیر

 3. مهران گفت:

  با این وضعیت بد اقتصادی واقعا زمان کمی برای پرداخت جریمه وجود دارد.من متاهلم و در هزینه های روزمره زندگیم شدیدا مشکل دارم.خواهشمندم یا فرصت بیشتری بدهید یا حداقل جریمه را قسطی کنید.

 4. محمد گفت:

  لطفا یه قانونی تصویب کنین که مشمولان ۳سال غیبت هم بتونن خریداری کنن من شاغلم خرج خونوادمو دارم میدم تو رو خدا بذارین ماهم بتونیم بخریم مرسی

 5. مهران گفت:

  باسلام مادرمرحله اول موفق نشدیم ثبت نام کنیم لطفا یه تاریخی اعلام کنید که بدونیم مرحله بعدی چه زمانی هست لطفا

ارسال نظر


آخرین خبرها