کد خبر: 67479 | زمان مخابره: ۱۲:۴۷:۱۷ - یکشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۶ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 254 بازدید | |

دستگیری عامل حتک حیثیت افراد در فضای مجازی

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان کرمان گفت: شخصی که اقدام به تهدید، توهین و انتشار تصاویر شخصی افراد در شبکه های اجتماعی می کرد دستگیر شد.

به گزارش نشانه نیوز، سرهنگ “امین یادگار نژاد” گفت: خانم جوانی با در دست داشتن برگ قضایی به این پلیس اعلام کرد بعد از گم شدن گوشی موبایلش، شخصی طی تماس تلفنی به وی اعلام کرده در صورتی که اقدام به ایجاد رابطه نامشروع با وی نکند تمامی عکس ها و فیلم های خانوادگی موجود در موبایل را در فضای مجازی منتشر می کند که رسیدگی به پرونده با موضوع حتک حیثیت در دستور کار کارآگاهان این پلیس قرار گرفت.

وی  در خصوص تهدید و اخاذی صورت گرفته تصریح کرد: پس از  بررسی فنی توسط کارشناسان این پلیس متهم دستگیر و  اعتراف کرد که مبلغ ۷۰ میلیون ریال به ایشان بدهکار بوده و زمانی که شاکی جهت گرفتن بدهی به منزل شخصی اش آمده در موقعیتی مناسب تلفن همراه وی را سرقت و این نقشه را پیاده سازی کرده است.

رئیس پلیس فتا کرمان افزود : در بازجویی های به عمل آمده، ابتدا متهم عمل ارتکابی را انکار کرد که در مواجهه با مدارک و ادله های رایانه ای ضمن اقرار به بزه انتسابی، انگیزه خود را از این عمل مجرمانه پرداخت نشدن بدهی گذشته خود دانست.

وی با بیان اینکه ذخیره کردن تصاویر شخصصی بر روی گوشی همراه به هیچ عنوان درست نیست، گفت: احتمال سرقت، مفقودی و هک کردن گوشی های موبایل می تواند تبعات جبران ناپذیری مانند اخاذی های مالی و مسائل اخلاقی به همراه داشته باشد.

این مقام انتظامی در ادامه تصریح کرد: کابران گوشی‌های هوشمند باید بدانند که محل ذخیره کردن اطلاعات مهم و شخصی بر روی لوح فشرده یا حافظه های جانبی است که آنها نیز نباید در دسترس دیگران باشد.

رئیس پلیس فتا کرمان در پایان گفت: از شهروندان محترم می خواهیم که برای سیستم های هوشمند شخصی خود رمزهای عبور قوی که ترکیبی از اعداد، حروف و نشانه است، انتخاب نمایند تا امکان سوءاستفاده از اطلاعات شخصیشان به حداقل برسد.ارسال نظر


آخرین خبرها