کد خبر: 67597 | زمان مخابره: ۱۱:۲۳:۰۶ - دوشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۶ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 55 بازدید | |

ترکیب فناوری روز و طرح‌های اصیل معماری ایرانی در اجرای طرح توسعه حرم مطهر علوی+تصاویر

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات در جریان بازدید از مراحل تکمیل پروژه توسعه حرم مطهر علوی که مزین به نام صحن حضرت زهرا (سلام الله علیه) می‌باشد، گفت: در این طرح، جدیدترین فناوری‌های روز و زیباترین طرح‌های معماری ایرانی و اسلامی برای رفاه حال زائران استفاده شده است.

به گزارش نشانه نیوز، رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات در جریان بازدید از مراحل تکمیل پروژه توسعه حرم مطهر علوی که مزین به نام صحن حضرت زهرا (سلام الله علیه) می‌باشد، گفت: در این طرح، جدیدترین فناوری‌های روز و زیباترین طرح‌های معماری ایرانی و اسلامی برای رفاه حال زائران استفاده شده است.

حسن پلارک با اشاره به وسعت کم نظیر عملیات صورت گرفته در این پروژه عمرانی مذهبی گفت: صحن حضرت زهرا (س) با کمک‌های مردم و با همت کارگران، استادکاران و مهندسان ایرانی در کمتر از پنج سال تکمیل خواهد شد.

وی با بیان اینکه امسال این صحن به بهره‌برداری کامل خواهد رسید، افزود: طرح توسعه حرم مطهر علوی با زیربنای ۲۲۰ هزار متر مربع، بزرگترین پروژه عمرانی مذهبی در حال اجرا در جهان است.

وی با تأکید بر اینکه بخش قابل توجهی از هزینه‌های ساخت و بازسازی اعتاب مقدسه را مردم و محبان اهل بیت (علیه السلام) ایران اسلامی تقبل می‌کنند، گفت: صحن حضرت زهرا (سلام الله علیه) نشانه ای از ارادت ایرانی‌ها به خاندان اهلبیت (علیه السلام) می‌باشد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات با تجلیل از پشتیبانی خیرین و نیروهای فنی متبرع افزود: صحن و شبستان حضرت زهرا(سلام الله علیه) یک مجموعه کم نظیر است که جهت رفاه حال زائران حرم مطهر علوی طراحی و در حال اجراست.

وی گفت: خدا را شاکریم که این فرصت را به ایرانیان داد تا با ساخت این صحن و شبستان در جوار مضجع شریف اول مظلوم عالم حضرت علی (علیه السلام)، نام زیبای حضرت زهرا (سلام الله علیه) را متجلی کرده و مرحمی بر قلب داغ دیده امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف ) باشد.

گفتنی است در این بازدید، مسعود شوشتری جانشین ستاد و حسن خشرو معاونت فنی و مهندسی ستاد بازسازی عتبات عالیات، پلارک را همراهی می‌کردند.

براساس این گزارش، هموطنانی که علاقه‌مند هستند از فیض مشارکت در طرح توسعه حرم مطهر علوی بهره‌مند شوند می‌توانند با ارسال عدد ۱۱۰به شماره ۸۸۸۸اپراتور همراه اول و یا شماره‌گیری کد #۸۸۸*۷۳۳*از طریق ایرانسل و همراه اول اقدام کنند.ارسال نظر


آخرین خبرها