کد خبر: 72593 | زمان مخابره: ۹:۲۰:۳۷ - دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 38 بازدید | |

۱۳۰۰ بیمار تالاسمی در کرمان حضور دارند

مدیرکل انتقال خون کرمان از حضور هزار و ۳۰۰ بیمار تالاسمی در این استان خبر داد و گفت: با توجه به کاهش مراجعات در فصول سرد ذخایرخونی که برای زمان بحران در نظر گرفته شده کاهش می یابد.

به گزارش نشانه نیوز، روح اله میرزائی اظهار کرد: نیاز به خون، نیازی دائمی بوده و لازم است، اهدا کنندگان  خون در فصول سرد هم همانند سایر فصول با اهدای خون خود نیاز بیماران به خون و فرآورده های خونی را تامین کنند.

وی ادامه داد: با توجه به کاهش مراجعات در فصول سرد ذخایرخونی انتقال خون که برای زمان بحران در نظر گرفته شده کاهش می یابد و این در حالی است که در برخی مواقع با افزایش اعمال جراحی نیاز به خون و فرآورده های خونی افزایش قابل توجه داشته است.

میرزائی گفت: شیوع بیماری های ویروسی و کاهش مراجعات اهدا کنندگان خون موجب کاهش ذخایر خونی در استان می شود.

مدیرکل انتقال خون استان کرمان عنوان کرد: بیش از یک هزار و ۳۰۰ بیمار تالاسمی در استان کرمان وجود دارد و هر یک از این بیماران به طور متوسط ماهیانه یک تا دو واحد خون نیاز دارد که این نیاز هم در تمام فصول سال است.

وی گفت: با توجه به اینکه عمر نگهداری گلبول قرمز متراکم ۳۵ روز و پلاکت سه تا پنج روز است لذا این موضوع موجب شده تا امکان ذخیره طولانی مدت این دو فرآورده خونی که عمده نیاز بیماران است وجود نداشته باشد.

میرزائی ادامه داد: اهدا کنندگان خون در فصل پاییز و زمستان هم بیماران را فراموش نکنند و با اهدای خون سالم خود به یاری نیازمندان به خون و فرآورده های خونی بشتابند.

وی گفت: هم اکنون در استان کرمان شش مرکز ثابت خونگیری آماده دریافت خون اهدایی از مراجعه کنندگان است.ارسال نظر


آخرین خبرها