کد خبر: 73738 | زمان مخابره: ۱۱:۲۳:۱۵ - چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 35 بازدید | |

انتقاد تند پورابرهیمی از معین اقتصادی راین/ افتتاح و کلنگ زنی ۷ هزار میلیارد ریال پروژه در بخش راین شهرستان کرمان

فعالیت کنونی معین اقتصادی بخش راین قابل قبول نیست/ ۱۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تجهیز و نوسازی مدارس اختصاص داده شد.
به گزارش نشانه نیوز، دکتر پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با گلایه از معین اقتصادی بخش راین عنوان کرد: معین‌های اقتصادی بخش‌هایی مانند گلباف و شهداد کارها را بسیار خوب پیش برده و جلوتر از بخش راین هستند، اما اگر این روند برای راین بخواهد به همین شکل کنونی ادامه یابد، برای ما قابل قبول نیست
نمایش عکس در اندازه واقعی
 “محمدرضا پورابراهیمی”در آیین بزرگداشت سی و نهمین سال پیروزی انقلاب اسلامی در جمع مردم شهر راین عزت و افتخار کنونی کشور را ما مرهون وجود امام راحل دانست و گفت: هر چند اکنون امام راحل در بین ما نیستند، اما مسیر، راه و روش ایشان توسط رهبر حکیم و فرزانه انقلاب اسلامی استمرار دارد.

وی ضمن تبریک ایام الله دهه فجر ادامه داد: امروز نظام جمهوری اسلامی علی‌رغم همه دشمنی‌ها و خصومت‌هایی که در چهار دهه گذشته علیه آن شده است، اما با عزم و اراده قوی مردم به سمت تعالی و پیشرفت، مسیر خود را ادامه می‌دهد، اگر چه مشکلاتی هم در این راه وجود دارد، اما مانعی برای هدفگذاری نهایی آرمان‌های انقلاب نخواهند بود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: نگاه به عملکرد انقلاب اسلامی در طول چهار دهه گذشته نشان می‌دهد که اتفاقات مهمی در عرصه‌های مختلف داشتیم که بیان گوشه‌هایی از آنها برای جوانان، نوجوانان می‌تواند مفید باشد تا مقایسه‌ای میان حکومت قبل و نظام بعد از پیروزی انقلاب اسلامی داشته باشند و آثار و برکات آن را در عرصه‌های مختلف کشور مشاهده کنند.

وی ارتباط مردم با مسئولین را از جمله برکات این نظام دانست و بیان کرد: در قبل از انقلاب رابطه مسئولین با مردم مانند امروز نبود و امام (ره) واسطه شخصیت اسطوره‌ای که داشتند، رابطه گسسته میان مردم و مسؤولان را بر هم زد و امام راحل می‌فرمودند« اگر به من خدمتگذار بگویید بهتر از رهبری است».

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: امام راحل کسی بودند که تاریخ معاصر تحت تاثیر رفتار و تحولات امام خمینی (ره) است، وقتی امام راحل می‌فرمایند که خدمتگذار خطایم کنید بهتر است، تکلیف رییس جمهور و مسئولین مشخص است.

وی با بیان این مطلب که پرچم افتخار و اقتدار ایران در عرصه‌های مختلف برافراشته است، افزود: در دهه آینده تابلوی اقتدار در حوزه اقتصادی ایران نیز در مسیر حرکت خود قرار می‌گیرد و مشکلات اقتصادی با تلاش مسؤولان و همراهی مردم برطرف می‌شود.

پورابراهیمی با اشاره به بررسی لایحه بودجه ۹۷ در مجلس شورای اسلامی گفت: اتفاقات خوبی را برای سال آینده در لایحه بودجه داریم که به امور اقتصادی کمک می‌کند که یکی از آنها یک هزار میلیارد تومان منابع برای آموزش و پرورش به منظور تجهیز و نوسازی در مدارس اختصاص یافته که کمک خوبی برای جبران کسری‌های این حوزه می‌تواند باشد.

وی از اقدامات خوبی که در بحث زیرساخت‌های شهر راین در سالهای اخیر افتاده است سخن به میان آورد و عنوان کرد: اقدامات خوبی از جمله پوشش گاز داشتیم و سال آینده پایان گازرسانی به تمام روستاهای راین است لذا شاهد رونق صنعتی در راین خواهیم بود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی مهمترین دغدغه‌های مردم بخش راین را اشتغال جوانان دانست و ادامه داد: زیرساخت‌ها از جمله برق، راه و گاز و … در بخش راین به خوبی پیش رفته است، اما در زمینه اشتغال دچار چالش است؛ اما استاندار کرمان اقدام بسیار خوبی برای رونق فعالیت‌های اقتصادی در راستای رفع مشکل بیکاری انجام داده است.

وی تمرکزگرایی را یکی از آفات توسعه دانست و بیان کرد: تمرکزگرایی باعث عدم توازن توسعه در کشور شده است، به‌طوریکه در برخی نقاط اشتغال آن بالای ۹۰ درصد است اما در برخی نقاط بیکاری آن بالای ۳۵ درصد است.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به پایلوت شدن استان کرمان در تفویض اختیارات اظهار کرد: تفویض اختیار در راستای تمرکززدایی است و در نهایت منجر به توسعه متوازن همه جانبه خواهد شد.

پورابراهیمی با اشاره به آنکه ایجاد فعالیت‌های اقتصاد مقاومتی توسط معین‌های اقتصادی در استان کرمان تصریح کرد: از معین‌های اقتصادی حمایت لازم را خواهیم کرد تا توسعه همه جانبه مناطق مختلف استان را داشته باشیم.

وی با گلایه از معین اقتصادی بخش راین عنوان کرد: معین‌های اقتصادی بخش‌هایی مانند گلباف و شهداد کارها را بسیار خوب پیش برده و جلوتر از بخش راین هستند، اما اگر این روند برای راین بخواهد به همین شکل کنونی ادامه یابد، برای ما قابل قبول نیست.

پورابراهیمی از بررسی ظرفیت‌های معدنی راین و شناسایی سه پهنه معدنی مس در این بخش خبر داد و گفت: با چند مجموعه اقتصادی بزرگ صحبت شده و با نهایی شدن کار، با توجه به اینکه سه پهنه معدنی مس در راین اکتشاف شده است، در حال بررسی میزان ذخایر آنها هستیم که ممکن است مجموعه بزرگی در حد شرکت ملی مس در منطقه راین شکل بگیرد.

وی ادامه داد: آغاز فعالیت‌های تولید مس در منطقه راین منطقه را با تحولات اقتصادی مثبتی مواجه می‌کند و امیدواریم سال آینده برنامه آن عملیاتی شود.

با حضور رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و به‌مناسبت دهه فجر ۷ هزار و ۷۷۵ میلیارد ریال پروژه در بخش راین کلنگ‌زنی و افتتاح شد.
نمایش عکس در اندازه واقعی
به گزارش نشانه نیوز، در ششمین روز ار ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی با حضور محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، علی بابایی فرماندار کرمان و جمعی از مسئولانی استانی ۷ هزار و ۷۷۵ میلیارد ریالپروژه در بخش راین کلنگ‌زنی و افتتاح شد.
در آئین افتتاحیه و کلنگ‌زنی این پروژه‌ها که وفایی مدیر‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان، مدیران ادارات شهرستان کرمان، امام جمعه و بخشدار راین نیز حضور داشتند، طرح‌های عمرانی و خدماتی و گردشگری به بهره‌برداری رسید.
در ششمین روز از سی و نهمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی پروژه نیروگاه برق خورشیدی در روستای “قلعه‌ حسن‌علی” بخش راین با اعتبار ۱۵۰ میلیون تومان کلنگ‌زنی شد.
دو خانه بوم‌گردی، افتتاح و تجهیز ساختمان نیروی انتظامی راین، سه باب استخر پرورش ماهی سردآبی، طرح آبیاری تحت فشار، خانه بهداشت و ساختمان جدید شهرداری راین نیز افتتاح و به بهره‌برداری رسید.
با حضور رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی پارک مسافر، سوله شن و نمک آشیانه ماشین‌آلات راهداری و احداث مجتمع تفریحی توریستی در بخش راین کلنگ‌زنی شد.ارسال نظر


آخرین خبرها