کد خبر: 72673 | زمان مخابره: ۱۱:۴۰:۳۱ - پنج شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ | بدون نظر | دفعات مشاهده : 36 بازدید | |

تدابیر لازم  در شرایط بحران برای زندان های شهرستان زرند و راور اندیشیده شده است

دادگستری زرند به لحاظ  زلزله های اخیر اسیب جدی دیده است /دادگستری شهرستان زرند نوسازی میشود.

به گزارش نشانه نیوز، رئیس کل دادگستری استان کرمان باتفاق هیئت قضایی از مناطق و روستاهای زلزله زده هجدک،هنک،گورک،هرجند،گروک و گزک درشهرستان راور و  زرند بازدید کرد.

یدالله موحد رئیس کل دادگستری کرمان در بازدید ۵ ساعته از حوزه های قضایی ، مناطق و روستاهای زلزله زده هجدک،هنک،گورک،هرجند،گروک و گزک درشهرستان راور و زرند اظهارداشت: زندانها آسیبی  ندیده است ومشکل جدی وجود ندارد، برای پیشگیری از اسیب های احتمالی براثر وقوع زلزله شدیدتر تدابیرلازم اتخاذ شده است.

وی با تاکید براینکه درمناطق زلزله زده مشکلات امنیتی وجود ندارد گفت: تدابیر لازم  در شرایط بحران برای زندان های شهرستان زرند و راور اندیشیده شده است که در صورت لزوم زندانیان به مکان امن که سازه های مقاوم داشته باشد منتقل می شوند.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان گفت: دادگستری شهرستان زرند در زلزله های اخیر صدماتی دیده و مشکلاتی ایجاد شده است در جلسه اخیر ستاد بحران مطرح شده است که دادگستری زرند نوسازی و ساختمانی متناسب با نیاز این شهرستان و مقاوم در مقابله زلزله احداث شود.

وی با اشاره به  اینکه در این راستا ۷ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار د رنظرگرفته شده است گفت: متاسفانه  تا کنون حدود ۸۰۰ میلیون تومان تخصیص داده شده است .

موحد همچنین گفت: از ساختمان جدید دادسرای زرند بازدید بعمل آمد که  ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و نیازمند اعتبار است .

 رئیس کل دادگستری استان کرمان درخصوص انتقال زندانیان در شرایط بحران نیز گفت:  در شورای تامین مکان امن برای انتقال زندانیان مشخص که در صورت لزوم مجموعه به آن مکان منتقل خواهند شد، ضروری است در محوطه زندان سوله مقاوم با امکانات لازم ساخته شود که در شرایط بحرانی بتوان برای نگهداری زندانیان از آن استفاده کرد، درزندان کرمان نیز لازم است تدابیر جدی تر اتخاذ شود.

این مقام قضایی تصریح کرد: دادگستری زرند به لحاظ  زلزله های اخیر اسیب جدی دیده است و سازه مناسب را ندارد و از بابت مردم نگرانی وجود دارد که ضروری است ساختمان دادگستری نوسازی شود.

وی اضافه کرد: در بازدید از این مناطق زلزله زده با شهروندان دیدار کردیم و بحمداله خدمت رسانی به زلزله زدگان در حال  انجام است و مناطق قدیمی تخریب و نیاز به بازسازی دارند .ارسال نظر


آخرین خبرها